X9317WV8IZ-2.7
- Manufacturer Part Number:
- X9317WV8IZ-2.7
- Manufacturer/Brand:
- Xicor-Division of Intersil
- Part of Description:
- X9317 - DIGITAL POTENTIOMETER
- Manufacturer :
- Xicor-Division of Intersil
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 10k
- Supplier Device Package :
- 8-TSSOP
- Temperature Coefficient (Typ) :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V