HLMP-6620-F0010
Manufacturer Part Number:
HLMP-6620-F0010
Manufacturer/Brand:
Broadcom
Part of Description:
LED DOME 5V 635NM HER DFF RA AXL
Stock Condition:
3,277
Manufacturer :
Broadcom
Product Category :
Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Color :
Red
Configuration :
Single
Current :
10mA
Lens Size :
1.91mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Type :
Diffused
Millicandela Rating :
2mcd
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Product Status :
Active
Viewing Angle :
90°
Voltage Rating :
5V