F3ET2-005-1200
- Manufacturer Part Number:
- F3ET2-005-1200
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- LIGHT CURTAIN 10MM
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Machine Safety - Light Curtains
- Beam Pitch :
- 5mm
- Detection Capability :
- 10mm
- Features :
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Number of Beams :
- 240
- Operating Range :
- 0 ~ 3.0m
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 55°C
- Product Status :
- Active
- Protection :
- Protective Height :
- 1200mm
- Voltage - Supply :
- 24VDC