F3SJ-A2100P25-TS
- Manufacturer Part Number:
- F3SJ-A2100P25-TS
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- LIGHT CURTAIN HAND 25MM
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Machine Safety - Light Curtains
- Beam Pitch :
- 20mm
- Detection Capability :
- 25mm
- Features :
- Blanking, Muting Function
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Number of Beams :
- 105
- Operating Range :
- 0.2m ~ 7.0m
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 55°C
- Product Status :
- Active
- Protection :
- Hand
- Protective Height :
- 2100mm
- Voltage - Supply :
- 24VDC