X9015WS8Z-2.7T1
- Manufacturer Part Number:
- X9015WS8Z-2.7T1
- Part of Description:
- IC DGTL POT 10KOHM 32TAP 8SOIC
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Resistance (Ohms) :
- 10k
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Temperature Coefficient (Typ) :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V