XUSL4E14F106N
- Manufacturer Part Number:
- XUSL4E14F106N
- Manufacturer/Brand:
- Schneider Electric
- Part of Description:
- TYPE 4 14 MM RESOLUTION 1060 MM
- Manufacturer :
- Schneider Electric
- Product Category :
- Machine Safety - Light Curtains
- Beam Pitch :
- Detection Capability :
- 14mm
- Features :
- Receiver, Transmitter
- Ingress Protection :
- IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
- Number of Beams :
- 105
- Operating Range :
- 0 ~ 6.0m
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 55°C
- Product Status :
- Active
- Protection :
- Finger
- Protective Height :
- 1.06m
- Voltage - Supply :
- 24VDC