LXMG1617-12-62
Manufacturer Part Number:
LXMG1617-12-62
Manufacturer/Brand:
Microsemi
Part of Description:
MOD INVERTER CCFL 6W 12V PROG
Manufacturer :
Microsemi
Product Category :
Ballasts, Inverters
Mounting Type :
Chassis Mount
Output :
1800V
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.94" L x 0.63" W x 0.30" H (100mm x 16mm x 7.5mm)
Type :
CCFL and UV Lamps
Voltage - Input :
12V