LXMG1612-12-01
Manufacturer Part Number:
LXMG1612-12-01
Manufacturer/Brand:
Microsemi
Part of Description:
MOD INVERTER CCFL DGTL SGL 12V
Manufacturer :
Microsemi
Product Category :
Ballasts, Inverters
Mounting Type :
Chassis Mount
Output :
1800V
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
4.96" L x 0.63" W x 0.31" H (126mm x 16mm x 8mm)
Type :
CCFL and UV Lamps
Voltage - Input :
12V