3Z4S-LE VS-MC25N-FNO56
Manufacturer Part Number:
3Z4S-LE VS-MC25N-FNO56
Manufacturer/Brand:
Omron Automation
Part of Description:
LENS WIDE ANGLE C-MOUNT
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Machine Vision - Lenses
Compatible Sensor Size (Max) :
2/3"
Depth Of Field :
2.7 ~ 188.2mm
Diameter :
30.0mm Dia
Field of View :
Filter Size :
M27 x P0.5
Focal Length :
25.0mm
Focal Ratio :
Length :
26.5 ~ 38mm
Magnification :
Mounting Type :
C-Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Product Status :
Obsolete
Resolution :
TV Distortion :
Type :
Wide Angle
Working Distance :
54.9 ~ 513.9mm