IS62WVS2568GBLL-45NLI
Manufacturer Part Number:
IS62WVS2568GBLL-45NLI
Manufacturer/Brand:
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Part of Description:
2Mb, Serial SRAM, 2.7V-3.6V, 45M
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Access Time :
15 ns
Clock Frequency :
45 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
SPI - Quad I/O, SDI
Memory Organization :
256K x 8
Memory Size :
2Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-SOIC
Technology :
SRAM - Synchronous
Voltage - Supply :
2.7V ~ 3.6V