WLS28-2CB710DXQ
- Manufacturer Part Number:
- WLS28-2CB710DXQ
- Manufacturer/Brand:
- Banner Engineering
- Part of Description:
- WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; DIFFUS
- Manufacturer :
- Banner Engineering
- Product Category :
- Industrial Lighting - Task Lighting
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Features :
- Cascadable
- Housing Material :
- Aluminum (Al)
- Illumination Color :
- Blue
- Ingress Protection :
- IP50 - Dust Protected
- Length :
- 27.95" (710.0mm)
- Lens Type :
- Flat, Diffused
- Luminous Flux :
- 150lm
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Power - Rated :
- Product Status :
- Active
- Profile (W x H) :
- 1.10" x 0.82" (28.0mm x 20.9mm)
- Rated Life :
- 75,000 Hours
- Termination Style :
- Connector (M12)
- Voltage - Supply :
- 12 ~ 30VDC