WLB32ZCWW570EPBQMB
- Manufacturer Part Number:
- WLB32ZCWW570EPBQMB
- Manufacturer/Brand:
- Banner Engineering
- Part of Description:
- WLB32 WORK LIGHT BAR; SWITCHED H
- Manufacturer :
- Banner Engineering
- Product Category :
- Industrial Lighting - Task Lighting
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Features :
- Cascadable, High/Low/Off Switching, Shield
- Housing Material :
- Aluminum (Al)
- Illumination Color :
- White
- Ingress Protection :
- IP50 - Dust Protected
- Length :
- 22.44" (570.0mm)
- Lens Type :
- Tubular, Diffused
- Luminous Flux :
- 1500lm
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 45°C
- Power - Rated :
- Product Status :
- Active
- Profile (W x H) :
- 1.51" x 1.89" (38.4mm x 48.0mm)
- Rated Life :
- 50,000 Hours
- Termination Style :
- Wire Leads
- Voltage - Supply :
- 90 ~ 264VAC