WLH60XW640B
- Manufacturer Part Number:
- WLH60XW640B
- Manufacturer/Brand:
- Banner Engineering
- Part of Description:
- HI-TEMP WORK LIGHT 640MM
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- Banner Engineering
- Product Category :
- Industrial Lighting - Task Lighting
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Features :
- Housing Material :
- Aluminum (Al)
- Illumination Color :
- White, Cool
- Ingress Protection :
- IP67/IP68G/IP69K - Dust Tight, Oil and Water Resistant, Waterproof
- Length :
- 25.20" (640.0mm)
- Lens Type :
- Flat, Clear
- Luminous Flux :
- 2300lm
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Power - Rated :
- Product Status :
- Active
- Profile (W x H) :
- 2.40" x 1.23" (60.9mm x 31.3mm)
- Rated Life :
- 36,000 Hours
- Termination Style :
- Cable Leads
- Voltage - Supply :
- 21 ~ 28VDC