IS61QDB22M18-250M3I
- Manufacturer Part Number:
- IS61QDB22M18-250M3I
- Part of Description:
- IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165LFBGA
- Access Time :
- 1.35 ns
- Clock Frequency :
- 250 MHz
- Memory Organization :
- 2M x 18
- Memory Size :
- 36Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 165-LBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 165-LFBGA (15x17)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, QUAD
- Voltage - Supply :
- 1.71V ~ 1.89V