WLB32ZC1130PBQM
- Manufacturer Part Number:
- WLB32ZC1130PBQM
- Manufacturer/Brand:
- Banner Engineering
- Part of Description:
- WORK LIGHT STRIP 1130MM
- Manufacturer :
- Banner Engineering
- Product Category :
- Industrial Lighting - Task Lighting
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Features :
- Cascadable, High/Low/Off Switching
- Housing Material :
- Aluminum (Al)
- Illumination Color :
- White, Cool
- Ingress Protection :
- IP50 - Dust Protected
- Length :
- 44.49" (1130.0mm)
- Lens Type :
- Tubular, Diffused
- Luminous Flux :
- 3000lm
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Power - Rated :
- Product Status :
- Active
- Profile (W x H) :
- 1.26" x 1.81" (32.0mm x 46.0mm)
- Rated Life :
- 50,000 Hours
- Termination Style :
- Connector
- Voltage - Supply :
- 90 ~ 264 VAC