WLAW105X180L22Q
- Manufacturer Part Number:
- WLAW105X180L22Q
- Manufacturer/Brand:
- Banner Engineering
- Part of Description:
- WLA AREA WORK LIGHT; DIMENSIONS:
- Stock Condition:
- 2
- Manufacturer :
- Banner Engineering
- Product Category :
- Industrial Lighting - Task Lighting
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Features :
- Housing Material :
- Polybutylene Terephthalate (PBT)
- Illumination Color :
- White, Cool
- Ingress Protection :
- IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
- Length :
- 4.13" (105.0mm)
- Lens Type :
- Flat, Clear
- Luminous Flux :
- 550lm
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 50°C
- Power - Rated :
- Product Status :
- Active
- Profile (W x H) :
- 7.09" x 1.02" (180.0mm x 25.8mm)
- Rated Life :
- Termination Style :
- Connector (M12)
- Voltage - Supply :
- 12 ~ 30VDC