IS61DDB44M18A-300M3I
- Manufacturer Part Number:
- IS61DDB44M18A-300M3I
- Manufacturer/Brand:
- Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
- Part of Description:
- IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
- Manufacturer :
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 1.48 ns
- Clock Frequency :
- 300 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 4M x 18
- Memory Size :
- 72Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 165-LBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 165-LFBGA (15x17)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, DDR II
- Voltage - Supply :
- 1.71V ~ 1.89V