WLS28-2XWR-1130DXQ
- Manufacturer Part Number:
- WLS28-2XWR-1130DXQ
- Part of Description:
- WLS28-2 DUAL COLOR LIGHT STRIP;
- Stock Condition:
- 2
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Features :
- Cascadable
- Illumination Color :
- Red, White
- Length :
- 44.49" (1130.0mm)
- Lens Type :
- Flat, Diffused
- Luminous Flux :
- 600lm Red, 1425lm White
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Profile (W x H) :
- 1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
- Rated Life :
- 75,000 Hours
- Voltage - Supply :
- 12 ~ 30VDC