MT61M256M32JE-10 N:A TR
- Manufacturer Part Number:
- MT61M256M32JE-10 N:A TR
- Manufacturer/Brand:
- Micron Technology
- Part of Description:
- IC RAM 8GBIT PAR 1.25GHZ 180FBGA
- Manufacturer :
- Micron Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 1.25 GHz
- Memory Format :
- RAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 256M x 32
- Memory Size :
- 8Gbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 95°C (TC)
- Package / Case :
- 180-TFBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 180-FBGA (12x14)
- Technology :
- SGRAM - GDDR6
- Voltage - Supply :
- 1.21V ~ 1.29V