SST25PF020B-80-4C-Q3AE-T
Manufacturer Part Number:
SST25PF020B-80-4C-Q3AE-T
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
IC FLASH 2MBIT SPI 80MHZ 8USON
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
80 MHz
Memory Format :
FLASH
Memory Interface :
SPI
Memory Organization :
256K x 8
Memory Size :
2Mbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
8-UFDFN Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
8-USON (3x2)
Technology :
FLASH
Voltage - Supply :
2.3V ~ 3.6V