MT53B384M16D1NK-062 WT ES:B
Manufacturer Part Number:
MT53B384M16D1NK-062 WT ES:B
Manufacturer/Brand:
Micron Technology
Part of Description:
IC DRAM 6GBIT 1.6GHZ FBGA
Manufacturer :
Micron Technology
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
1.6 GHz
Memory Format :
DRAM
Memory Interface :
Memory Organization :
384M x 16
Memory Size :
6Gbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Technology :
SDRAM - Mobile LPDDR4
Voltage - Supply :
1.1V