AS4C256M32MD2-18BINTR
Manufacturer Part Number:
AS4C256M32MD2-18BINTR
Part of Description:
IC DRAM 8GBIT 533MHZ 134FBGA
Clock Frequency :
533 MHz
Memory Organization :
256M x 32
Memory Size :
8Gbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
134-VFBGA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
134-FBGA (11.5x11.5)
Technology :
SDRAM - Mobile LPDDR2
Voltage - Supply :
1.2V, 1.8V