AS4C256M32MD2-18BCN
Manufacturer Part Number:
AS4C256M32MD2-18BCN
Manufacturer/Brand:
Alliance Memory, Inc.
Part of Description:
IC DRAM 8GBIT 533MHZ 134FBGA
Manufacturer :
Alliance Memory, Inc.
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
533 MHz
Memory Format :
DRAM
Memory Interface :
Memory Organization :
256M x 32
Memory Size :
8Gbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
134-VFBGA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
134-FBGA (11.5x11.5)
Technology :
SDRAM - Mobile LPDDR2
Voltage - Supply :
1.2V, 1.8V