AT25SF041-XMHD-T
- Manufacturer Part Number:
- AT25SF041-XMHD-T
- Manufacturer/Brand:
- Adesto Technologies
- Part of Description:
- IC FLASH 4MBIT SPI/QUAD 8TSSOP
- Manufacturer :
- Adesto Technologies
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 104 MHz
- Memory Format :
- FLASH
- Memory Interface :
- SPI - Quad I/O
- Memory Organization :
- 512K x 8
- Memory Size :
- 4Mbit
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TC)
- Package / Case :
- 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-TSSOP
- Technology :
- FLASH - NOR
- Voltage - Supply :
- 2.5V ~ 3.6V