AT25SF161-MHD-T
Manufacturer Part Number:
AT25SF161-MHD-T
Part of Description:
IC FLASH 16MBIT SPI/QUAD 8UDFN
Clock Frequency :
104 MHz
Memory Organization :
2M x 8
Memory Size :
16Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
8-UDFN Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
8-UDFN (5x6)
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.6V