MT29RZ4C8DZZMHAN-18W.80Y
- Manufacturer Part Number:
- MT29RZ4C8DZZMHAN-18W.80Y
- Manufacturer/Brand:
- Micron Technology
- Part of Description:
- IC FLASH RAM 4GBIT PAR 533MHZ
- Manufacturer :
- Micron Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 533 MHz
- Memory Format :
- FLASH, RAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 256M x 16 (NAND), 128M x 32 (LPDDR2)
- Memory Size :
- 4Gbit (NAND), 4Gbit (LPDDR2)
- Memory Type :
- Non-Volatile, Volatile
- Mounting Type :
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- Technology :
- FLASH - NAND, DRAM - LPDDR2
- Voltage - Supply :
- 1.8V