W25Q80BLSVIG
- Manufacturer Part Number:
- W25Q80BLSVIG
- Part of Description:
- IC FLASH 8MBIT SPI/QUAD 8VSOP
- Clock Frequency :
- 80 MHz
- Memory Interface :
- SPI - Quad I/O
- Memory Organization :
- 1M x 8
- Memory Size :
- 8Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Supplier Device Package :
- 8-VSOP
- Technology :
- FLASH - NOR
- Voltage - Supply :
- 2.3V ~ 3.6V