AT25SF161-SSHDHR-T
- Manufacturer Part Number:
- AT25SF161-SSHDHR-T
- Part of Description:
- IC FLASH 16MBIT SPI/QUAD 8SOIC
- Clock Frequency :
- 104 MHz
- Memory Organization :
- 2M x 8
- Memory Size :
- 16Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TC)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Voltage - Supply :
- 2.5V ~ 3.6V