MT53B384M16D1NK-062 WT ES:B TR
- Manufacturer Part Number:
- Manufacturer/Brand:
- Micron Technology
- Part of Description:
- IC DRAM 6GBIT 1600MHZ FBGA
- Manufacturer :
- Micron Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 1.6 GHz
- Memory Format :
- DRAM
- Memory Interface :
- Memory Organization :
- 384M x 16
- Memory Size :
- 6Gbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C (TC)
- Package / Case :
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- Technology :
- SDRAM - Mobile LPDDR4
- Voltage - Supply :
- 1.1V