SST25VF020B-80-4I-Q3AE
Manufacturer Part Number:
SST25VF020B-80-4I-Q3AE
Part of Description:
IC FLASH 2MBIT SPI 80MHZ 8USON
Clock Frequency :
80 MHz
Memory Organization :
256K x 8
Memory Size :
2Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-UFDFN Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
8-USON (3x2)
Voltage - Supply :
2.7V ~ 3.6V