E5C2-R40K-1472F-AC120
- Manufacturer Part Number:
- E5C2-R40K-1472F-AC120
- Part of Description:
- CONTROL TEMP RELAY OUT 100-120V
- Control Method :
- Proportional (P)
- Features :
- Sensor Fault Detection
- Input Range :
- 32°F ~ 1472°F
- Panel Cutout Dimensions :
- Square - 45.00mm x 45.00mm
- Termination Style :
- Plug In, 8 Pin (Octal)
- Type :
- Temperature Controller (Type K)
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 120VAC