E5C2-R20PDIN-50C-AC240
- Manufacturer Part Number:
- E5C2-R20PDIN-50C-AC240
- Part of Description:
- CONTROL TEMP RELAY OUT 200-240V
- Control Method :
- On/Off
- Input Range :
- 0°C ~ 50°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Square - 45.00mm x 45.00mm
- Termination Style :
- Plug In, 8 Pin (Octal)
- Type :
- Temperature Controller (RTD)
- Voltage - Supply :
- 200 ~ 240VAC