E5C2R20J0400C32752F-AC120
- Manufacturer Part Number:
- E5C2R20J0400C32752F-AC120
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- CONTROL TEMP RELAY OUT 100-120V
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Controllers - Process, Temperature
- Communications :
- Control Method :
- On/Off
- Display Characters - Height :
- Display Type :
- Analog Dial
- Features :
- Sensor Fault Detection
- Ingress Protection :
- IP40
- Input Range :
- 0°C ~ 400°C, 32°F ~ 752°F
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- Output Type :
- Relay
- Panel Cutout Dimensions :
- Square - 45.00mm x 45.00mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Plug In, 8 Pin (Octal)
- Type :
- Temperature Controller (Type J)
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 120VAC