AKT82111201
Manufacturer Part Number:
AKT82111201
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Controllers - Process, Temperature
Communications :
RS-485 (Modbus)
Control Method :
On/Off, Proportional (PID)
Display Characters - Height :
0.441" (11.20mm), 0.441" (11.20mm)
Display Type :
LED - Dual Color Characters
Features :
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Input Range :
-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
4, 4
Output Type :
Relay (2), Voltage (External SSR)
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm