CY7C1447AV25-133BGI
Manufacturer Part Number:
CY7C1447AV25-133BGI
Part of Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 209FBGA
Access Time :
6.5 ns
Clock Frequency :
133 MHz
Memory Organization :
512K x 72
Memory Size :
36Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
209-BGA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
209-FBGA (14x22)
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
2.375V ~ 2.625V