CY7C1446AV25-250BGI
Manufacturer Part Number:
CY7C1446AV25-250BGI
Part of Description:
IC SRAM 36MBIT PAR 209FBGA
Access Time :
2.6 ns
Clock Frequency :
250 MHz
Memory Organization :
512K x 72
Memory Size :
36Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
209-BGA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
209-FBGA (14x22)
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
2.375V ~ 2.625V