M25P32-VMW3TGB TR
- Manufacturer Part Number:
- M25P32-VMW3TGB TR
- Manufacturer/Brand:
- Micron Technology
- Part of Description:
- IC FLASH 32MBIT SPI 75MHZ 8SO W
- Manufacturer :
- Micron Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 75 MHz
- Memory Format :
- FLASH
- Memory Interface :
- SPI
- Memory Organization :
- 4M x 8
- Memory Size :
- 32Mbit
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-SO W
- Technology :
- FLASH - NOR
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V