CY7C1302DV25-167BZC
- Manufacturer Part Number:
- CY7C1302DV25-167BZC
- Part of Description:
- IC SRAM 9MBIT PAR 167MHZ 165FBGA
- Clock Frequency :
- 167 MHz
- Memory Organization :
- 512K x 18
- Memory Size :
- 9Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 165-LBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 165-FBGA (13x15)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, QDR
- Voltage - Supply :
- 2.4V ~ 2.6V