CYD18S72V-133BBI
- Manufacturer Part Number:
- CYD18S72V-133BBI
- Part of Description:
- IC SRAM 18MBIT PARALLEL 484FBGA
- Access Time :
- 5 ns
- Clock Frequency :
- 133 MHz
- Memory Organization :
- 256K x 72
- Memory Size :
- 18Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 484-BGA
- Supplier Device Package :
- 484-FBGA (23x23)
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.465V