CY7C1464AV33-167BGI
Manufacturer Part Number:
CY7C1464AV33-167BGI
Part of Description:
IC SRAM 36MBIT PAR 209FBGA
Access Time :
3.4 ns
Clock Frequency :
167 MHz
Memory Organization :
512K x 72
Memory Size :
36Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
209-BGA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
209-FBGA (14x22)
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.6V