CY7C1525V18-200BZC
- Manufacturer Part Number:
- CY7C1525V18-200BZC
- Part of Description:
- IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
- Clock Frequency :
- 200 MHz
- Memory Organization :
- 8M x 9
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 165-LBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 165-FBGA (13x15)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, QDR II
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V