CY62177ESL-55ZXIT
Manufacturer Part Number:
CY62177ESL-55ZXIT
Part of Description:
IC SRAM 32MBIT PARALLEL 48TSOP I
Access Time :
55 ns
Memory Organization :
4M x 8, 2M x 16
Memory Size :
32Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
48-TSOP I
Voltage - Supply :
2.2V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V