CY62148ESL-55ZAXAT
Manufacturer Part Number:
CY62148ESL-55ZAXAT
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 32STSOP
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Access Time :
55 ns
Clock Frequency :
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
512K x 8
Memory Size :
4Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
32-TFSOP (0.465", 11.80mm Width)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
32-sTSOP
Technology :
SRAM - Asynchronous
Voltage - Supply :
2.2V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V