CY7C0831V-133AXC
Manufacturer Part Number:
CY7C0831V-133AXC
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 120TQFP
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
133 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
128K x 18
Memory Size :
2Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
120-LQFP
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
120-TQFP (14x14)
Technology :
SRAM - Dual Port, Synchronous
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.465V