CY7C0852V-133AXC
- Manufacturer Part Number:
- CY7C0852V-133AXC
- Part of Description:
- IC SRAM 4.5MBIT PAR 176TQFP
- Clock Frequency :
- 133 MHz
- Memory Organization :
- 128K x 36
- Memory Size :
- 4.5Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 176-LQFP
- Supplier Device Package :
- 176-TQFP (24x24)
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.465V