CY7C0851V-133AXCT
Manufacturer Part Number:
CY7C0851V-133AXCT
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 176TQFP
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
133 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
64K x 36
Memory Size :
2Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
176-LQFP
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
176-TQFP (24x24)
Technology :
SRAM - Dual Port, Synchronous
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.465V