CY62148ESL-55ZAXA
Manufacturer Part Number:
CY62148ESL-55ZAXA
Part of Description:
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 32STSOP
Access Time :
55 ns
Memory Organization :
512K x 8
Memory Size :
4Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
32-TFSOP (0.465", 11.80mm Width)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
32-sTSOP
Voltage - Supply :
2.2V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V