SST25VF512A-33-4C-ZAE
- Manufacturer Part Number:
- SST25VF512A-33-4C-ZAE
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- IC FLASH 512KBIT SPI 33MHZ 8CSP
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 33 MHz
- Memory Format :
- FLASH
- Memory Interface :
- SPI
- Memory Organization :
- 64K x 8
- Memory Size :
- 512Kbit
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 8-UFBGA, CSPBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-CSP
- Technology :
- FLASH
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V