IS61DDB42M18-250M3
- Manufacturer Part Number:
- IS61DDB42M18-250M3
- Part of Description:
- IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165LFBGA
- Access Time :
- 5.85 ns
- Clock Frequency :
- 250 MHz
- Memory Organization :
- 2M x 18
- Memory Size :
- 36Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Technology :
- SRAM - Synchronous, DDR II
- Voltage - Supply :
- 1.71V ~ 1.89V