SST25VF020A-25-4C-ZAE
- Manufacturer Part Number:
- SST25VF020A-25-4C-ZAE
- Part of Description:
- IC FLASH 2MBIT SPI 25MHZ 8CSP
- Clock Frequency :
- 25 MHz
- Memory Organization :
- 256K x 8
- Memory Size :
- 2Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 8-UFBGA, CSPBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-CSP
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V